SAĞLIK-GÜVENLİK KÜLTÜRÜ

SAĞLIK-GÜVENLİK KÜLTÜRÜ

Etkin Güvenlik Kültürü Yaratmak

SAĞLIK-GÜVENLİK KÜLTÜRÜ

İş sağlığı ve güvenliğinin gerekli standartlara ulaşması amacıyla yapılandırılan sistemler; kurulan kontrol mekanizmalarına, yürütülen geniş çaplı eğitim programlarına rağmen işletilememekte, benimsenme ve yayılımda güçlükler yaşanmakta, dirençle karşılaşılabilmektedir.

Bu durumu aşmanın kalıcı ve sağlıklı yolu, üst yönetimden başlayarak tüm kademelere yayılan bir "sağlık-güvenlik kültürü" oluşturabilmekten geçer. Çalışanların zihninde başlayan değişim, pekiştirici faaliyetlerle davranış biçimlerine aktarılmalı ve bir alışkanlığa dönüşmelidir. Bu amaçla, başta iç iletişim kampanyaları olmak üzere çeşitli projeler üretmek ve bunlara yüksek katılım sağlamak şarttır.

Akılda kalıcı mesajlar, iş içinde etkileşim imkanı veren aktiviteler, işaretler, semboller, her türlü görselleştirme imkanı ve kanalı kullanılarak yürütülecek iletişim faaliyeti, renkli, eğlenceli bir pekiştirme fırsatı yaratarak yürütülen İSİG programlarını güçlendirir.

Sıradan olmayan tasarım ürünleri ve işletmeye özgü iletişim değeri olan özgün araç ve etkinliklerle yürütülecek iletişim kampanyaları, işçi sağlığı ve iş güvenliği programlarının canlı kalmasını sağlayarak, etkinliğini kalıcı bir biçimde artırır. 

Örnek Kampanyalar
Fako - Ergonomi
Temsa - Güvenle Elele
Fako - El Güvenliği
Desan - Tehlike Avcısı®
Bayer - Ellerin Korunması
Beksa - Arkadaşını Koru®

BU HİZMET İÇİN REFERANSLAR

İLETİŞİM FORMU

Görüş, istek ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

SAYILARLA ARTI

1.100 Firmada Eğitim, 7.000 Eğitim Uygulaması, 100.000 Katılımcı, 600 OSGB Projesi, 75.000 Çalışana İSG Hizmeti