Görüşemiyoruz, kucaklaşamıyoruz… Alışkanlıklarımız, düzenimiz değişiyor. Ama değişmeyen ihtiyaçlarımız var. Paylaşmak, oyun oynamak, gülmek, konuşmak, eğlenmek, 1 araya gelmek lazım.

Ne yapalım? Dönemin koşullarına boyun eğmeyelim, geleneği bozmayalım. 

Biz yine 1 olalım, 1 arada olalım. Çevrimiçi buluşalım!

Kimselere söz vermeyin, ajandalarınıza not edin: 6-7 Mayıs günleri için hepimize iyi gelecek bir program hazırladık. Söyleşiler, oyunlar, hediyeler, tanıdık yüzler, yeni hikayeler… Konuklarımız olacak, hikayelerini dinleyeceğiz. Ailemize yeni nefesler katacağız. Tanıdığımız simaların bilmediğimiz yönlerini keşfedeceğiz. Oyun da oynayacağız, soru da soracağız. Bol bol sohbet edeceğiz, birbirimize ilham vereceğiz.

 “Kelimelerle konuşur kavramlarla anlaşırız, grafik tasarım bu kavramların biçimlere dönüşmüş halidir...” diyen Tevfik Fikret Uçar ile pandeminin 100 gününü görsel iletişim dili ile anlattığı “Yüz Yüze” kitabını konuşacağız. 

Bar psikoloğu Ferhat Aydın ile mutlu olmanın en büyük hedef olduğu modern dünyada, psikoloji biliminden teoriler ve ilginç deney örnekleriyle mutluluğun doğasını anlamaya yönelik bir söyleşi yapacağız.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde geçen, hastaneyi evi bellemiş doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının gündelik hayatlarına, hastanenin bitmek bilmeyen koridorlarına ve solmuş binalarına ve ölümü itinayla hafifletmeye çalışan mizahına odaklanan ödüllü belgesel filmi “Maddenin Halleri” Yönetmeni Deniz Tortum da hoş sohbetiyle, bizlerle olacak... 

Yetişkin öğrenme tasarımcısı, lider ve takım koçu, PCC motivasyon konuşmacısı Fatma Yıldız'la dönüştürücü bir keşif yolculuğu yapacağız, hayatı güzelleştirmeyi konuşacağız. 

"Oyunu hikayelemeyi, hikayeyi oyunlamayı çok sever. Kuklası hiç eksik olmaz. Okul öncesi ve içe dönük çocuklarla güçlü ilişki kurar..." Bakalım Nedim Buğral bizimle neler paylaşacak? 

Artı çalışanları olarak bize iyi gelenleri anlatacağız. Hayatımızı zenginleştiren ilgi alanları ve pratikleri konuşacağız, izleyeceğiz. Hobilerimizi, eserlerimizi, pandemi döneminde bizi ayakta tutanları...

Güneşi, baharı, TRT Yılbaşı özel programlarını, arkası yarınları, ramazan pidesini, bayramlıklarımızı giymeyi, deniz tatillerini beklediğimiz gibi 1 arada olmayı heyecanla bekliyoruz. 

Bu heyecanı paylaşmak, paylaştıkça çoğalmak üzere pek tabii ki sizleri de...


Canlı Yayınımız için ; 


https://artidanismanlik.com.tr/arti-1-arada-canli-yayin